تاریخچه آریا

شرکت نقش تندیس آریا (سهامی خاص) – صاحب نام و پیشرو در صنعت نوشت افزار، لوازم هنری و آموزشی و اولین تولید کننده خمیر بازی و مجسمه سازی، رنگ انگشتی، رنگ گریم کودکان و چسب ماتیکی در ایران است. اکنون سایر تولیدات این شرکت عبارتند از انواع گواش، پاستل نقاشی و مداد شمعی، آبرنگ،انواع مداد تحریر و رنگی، انواع دفاتر تحریر، خطکش جات، بازیهای فکری، سرگرمی و محصولات جانبی

این شرکت فعالیت خود را از سال۱۳۴۰ ه.ش. با نام خمیر بازی آریا شروع کرد.

البته در دهه های گذشته، استفاده از خمیر بازی و بسیاری از محصولات این شرکت در کشورمان آشنا و همه گیر نبود و در مهد کودکها، مراکز پیش دبستانی و مدارس آنطور که باید و شاید به عنوان ابزار مهم آموزشی و سرگرمی تفهیم نشده بود. به تدریج با پیشرفت و توسعه فرهنگی و اقتصادی جامعه و درک عمیق تر نیازهای کودکان و نوجوانان در بخش های مختلف آموزشی، هنری و سرگرمی، توجه به آن در جامعه و متولیان مربوطه بیشتر شد. همزمان و همگام با این تحولات، شرکت آریا با تدوین و ارائه روشهای جدید آموزشی از طریق مراکز فرهنگی، تفریحی، آموزشی و نیز آگاهی رساندن از طریق وسایل ارتباط جمعی توانست در حد قابل توجهی اهمیت این نیازها را بشناساند و در راستای پاسخ به آنها با ایجاد یک بانک اطلاعاتی قوی و زیرساختهای علمی و تعریف شده، تولید و توسعه محصولات متنوع، جذاب و کاربردی با رعایت استانداردهای جهانی و بهداشتی را جامه عمل بپوشاند.

در حال حاضر محصولات این شرکت علاوه بر اینکه پاسخگوی نیاز کل کشور میباشد،در امر صادرات نیز نه تنها در سطح خاورمیانه پوشش قابل توجهی داشته است، بلکه در بخشی از بازار اروپا نیز محصولات خود را صادر نموده است. هم اکنون گروه صنعتی “نقش تندیس آریا” دارای ۴ واحد کارخانه مستقل در شهرستان رباط کریم و شهرک صنعتی نصیر آباد، دفتر مرکزی در تهران و دفتر فروش در بازار بین الحرمین می باشد و حدود ۵۰۰ نفر نیروی انسانی در سطوح مختلف این مجموعه مشغول به کار می باشند.